Writing özel ders

 

Writing özel ders 

 

Günümüzde tüm akademik sınavlar içerisinde Writing bölümü yer almaktadır. Writing bölümü sınav formatına göre değişiklik gösterir. Writing bölümü içeren sınavların bazıları Writing bölümünü de 2 ayrı bölüm halinde test etmektedir. Writing sınavı içeren tüm sınavlar mutlaka essay writing bölümünü içermektedir.

Essay writing genelde öğrencilerin en sıkıntı duydukları bölüm olarak düşünülmektedir, öğrencilerin karşılaştıkları bu sorunu çözerek, girecekleri akademik sınavda başarılı olabilmeleri için writing özel ders tavsiye edilmektedir.

 

Writing özel ders 

Essay çeşitleri  , Problem solution ,  Opinion veya  Argumentative essay ,  Cause and effect essay ,  Compare and contrast essay , Advantage and disadvantage essay veya   for and against essay  diye sınıflandırılabilir.  Her essay çeşidinin kendine has terminolojisi ve paragraf kurgusu vardır. Writing sınavı sırasında sizden beklenilen uygun terminolojiyi uygun paragraf kurgusu içerisinde fikirlerinizi net bir şekilde akademik kelime ve bağlaçlar kurarak ve doğru dil bilgisi yapıları ile uygulamanızdır.

Writing özel ders  essay yazma konusunda sizi doğru yönlendirecek , eksiklerinizi giderecek ve çok miktarda pratik yapma olanağı sağlayacaktır. Essay yazmaya başlamadan önce verilen fikri analiz etme , taslak hazırlama çalışmaları yapılacaktır. Yazdığınız essayler kontrol edilerek kelime ve dil bilgisi yanlışları  düzeltilecek , paragraf organizasyonları içerisinde yer alan tez cümlesi, ana fikir cümleleri, ana fikri destekleyen cümleler, örneklemeler , kendi fikrinizi belirten cümleler üzerinde varsa hatalarınız düzeltilecektir.  Essayi oluşturan giriş, gelişme ve sonuç paragrafları fikir açısından da analiz edilerek , istenilen essay çeşidine uygun terminoloji kullanılıp kullanılmadığı kontrol edilecektir.

Writing özel ders alarak gireceğiniz akademik sınavın yazma bölümü ile ilgili sorunlar ortadan kalkacak ve başarınız için gereken yolda ilerlemeye devam edeceksiniz.

Writing özel ders için Haluk hoca 0532 343 65 00

 www.ieltsexam.gen.tr

Merhaba !