Online IELTS özel dersi

Online IELTS özel dersi

IELTS Sınavı hazırlığını  özel ders eğitimi alarak tamamlamayı düşünen adaylar için IELTS eğitimi uygulamasını , istediğiniz saatte , yerinizin konforunda , yolda zaman harcamadan  online ders ile yaşayın.  Bulunduğunuz şehirde IELTS çalışması için yardım alabileceğiniz , IELTS sınavı konusunda deneyimi olan bir uzman yoksa , online IELTS özel ders eğitimi ile  sınıf içi deneyim yaşıyormuş gibi  bire bir IELTS    hazırlık eğitimi alabilirsiniz. Çalışmalarımız sırasında bire bir  sınav eğitiminin tüm avantajlarından yararlanabileceksiniz, öğretmeniniz size her bölümü anlatırken anlamadığınız yerlerin üzerinden geçilmeyecek , yaptığınız  ödevler düzenli olarak kontrol edilecek, sınavın her bölümü üzerinde danışmanlık verilecektir. İstediğiniz günlerde sabah , gün içi ya da akşam saatlerinde kendi ders programınızı oluşturabilirsiniz.  Online özel IELTS sınav hazırlık dersi sınavın tüm bölümleri için ya da ayrı ayrı her bir bölüm için yapılabilir.

Online IELTS özel dersi
Online IELTS özel dersi

IELTS sınavı 4 ayrı sınav formatı olarak uygulanmaktadır.

1-Akademik eğitim formatı katılımcıların genellikle yurt dışında lisans ya da lisans üstü eğitim almak ya da bazı kurumlarda İngilizce bilgisini göstermek için İngilizce bilgilesinin ölçüldüğü  bir sınavdır .

2-Genel eğitim   ise başka bir ülkeye göç etmek ve çalışmak isteyen adayların genel iletişim kurma becerileri ölçüldüğü bir formattır.

3-IELTS life skills sınavı aile, eş veya partnerler için vize başvuruları sırasında kapsamında İngilizce konuşma ve becerilerinin ölçüldüğü bir sınavdır.

4-IELTS UKVI sınavı İngiltere’de üniversite ya da yüksek öğretim kurumları için öğrenci vizesine başvuranlar için geçerli olan bir sınavdır.

IELTS Life skills sınavı dinleme ve konuşma diğer sınavlar ise Listening(Dinleme), Reading(Okuma), Writing(Yazma) ve Speaking(Konuşma) olmak üzere 4 bölümden oluşur.

  1. Listening  4 bölümden oluşur. Bu bölümlerde, sosyal ya da akademik ortamlarda yapılan konuşmalar, bir üniversite dersinde geçen dialoglar ile ilgili sorular yöneltilir.
  2. Reading kısmında 3 adet okuma parçası yer alır. Genel eğitim de ise okuma soruları 4 parçadan oluşur . Metinlerde genelde akademik makaleler ya da gazete makaleleri şeklindedir .
  3. Writing kısmı, adayın belirli problemler, onların çözümü ve görüşlerini belirtme hakkında, kendini yazılı olarak ifade etme becerisini ölçmeye yöneliktir. Akademik bölümde, adaylar, belirli bir diagrama bağlı kalarak rapor yazarlar ya da bir konu hakkında edebi makale yazarlar. Genel bölümde ise, belirli bir problemden yola çıkarak mektup yazarlar ya da düşüncelerini yazılı olarak ortaya koyalar.
  4. Speaking kısmı, akademik ve genel modül için ortak yapılmaktadır. Adayın kendini tanıtması ve sorunlar hakkında sözlü olarak görüş bildirmesi beklenir. 3 bölümden oluşur.

 

Akademik ve genel IELTS sınavları kağıt üzerinde yapılır, UKVI sınavı ise bilgisayar tabanlı bir sınavdır.

 

Online IELTS Sınavı çalışmaları Skype ya da face time üzerinden yapılmaktadır.

 

Online IELTS özel ders Haluk hoca 0532 343 65 00

 

Merhaba !